Wydarzenia
Nie bądź nieznośny jak pchła – wysiewaj łąki gdzie się da! Wpływ zakładania łąk kwietnych na zjawisko suszy i smogu
Konferencja tematyczna pn. „NIE BĄDŹ NIEZNOŚNY JAK PCHŁA – WYSIEWAJ ŁĄKI GDZIE SIĘ DA! WPŁYW ZAKŁADANIA ŁĄK KWIETNYCH NA ZJAWISKO SUSZY I SMOGU” odbędzie się 1 października 2024 roku w godz. 14.00-17.00 Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Żabikowskiej 40 w Luboniu.
Konferencję poprowadzi Piotr Kotliński – edukator przyrodniczy, koordynator projektów w Fundacji Łąka, o stopniu zawodowym: inżynier ogrodnictwa oraz naukowym magister ochrony środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Konsultował i zrealizował dziesiątki ogrodów i łąk kwietnych w całym kraju.
Program konferencji
14.00 – 14.15 – Przywitanie słuchaczy, wprowadzenie
14.15 – 16.00 – Wykład
16.00 – 16.30 – Kawa, poczęstunek
16.30 – 17.00 – Dyskusja
Nie bądź leszcz- zbieraj deszcz! Przykłady retencji i bioretencji w mieście. Jak przechwycić wodę w ogrodzie
Konferencja tematyczna pn. „NIE BĄDŹ LESZCZ- ZBIERAJ DESZCZ! PRZYKŁADY RETENCJI I BIORETENCJI W MIEŚCIE. JAK PRZECHWYCIĆ WODĘ W OGRODZIE” odbędzie się 1 lipca 2024 roku w godz. 14.00-17.00 Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Żabikowskiej 40 w Luboniu.
Konferencję poprowadzi Piotr Stachowski – pracownik naukowy Katedry Melioracji, Kształtowania Środowiska i Geodezji o stopniu naukowym: profesor UPP, ekspert w tematyce suszy oraz deszczówki.
Program konferencji
14.00 – 14.15 – Przywitanie słuchaczy, wprowadzenie
14.15 – 16.00 – Wykład
16.00 – 16.30 – Kawa, poczęstunek
16.30 – 17.00 – Dyskusja
Oczu jak wielbłąd nie wybałuszaj, nie od dziś grozi nam susza!
Konferencja tematyczna pn. „OCZU JAK WIELBŁĄD NIE WYBAŁUSZAJ – NIE OD DZISIAJ DOPADA NAS SUSZA! – CZYLI KONSEKWENCJE ZJAWISKA SUSZY NA PRZYKŁADZIE WIELKOPOLSKI odbyła się 28 września 2023 roku – RELACJA
Konferencję poprowadził Piotr Stachowski – pracownik naukowy Katedry Melioracji, Kształtowania Środowiska i Geodezji o stopniu naukowym: profesor UPP, ekspert w tematyce suszy oraz deszczówki.
Sadź zieleń – nie bądź jeleń! – czyli wpływ zieleni na zjawisko suszy i smogu
Konferencja tematyczna pn. „SADŹ ZIELEŃ – NIE BĄDŹ JELEŃ! – CZYLI WPŁYW ZIELENI NA ZJAWISKO SUSZY I SMOGU” – RELACJA
Konferencję poprowadziła Joanna Bykowska – pracownik naukowy Katedry Roślin Ozdobnych, Dendrologii i Sadownictwa o stopniu naukowym doktor inżynier, ekspert w tematyce zieleni. Wykładowca akademicki z zakresu dendrologii z bogatym spisem publikacji w czasopismach naukowych, publikacji popularnonaukowych oraz wystąpień na konferencjach.
W świecie mrówczego znoju – dąż do zrównoważonego rozwoju! – czyli o zrównoważonym rozwoju w obszarze zieleni w małych miastach
Konferencja tematyczna pn. „W ŚWIECIE MRÓWCZEGO ZNOJU – DĄŻ DO ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU! – CZYLI O ZRÓWNOWAŻONYM ROZWOJU W OBSZARZE ZIELENI W MAŁYCH MIASTACH” – RELACJA
Konferencję poprowadził Krzysztof Mączkowski – analityk ochrony środowiska, koordynator krajowego Programu Drzewo Franciszka,
Data ostatniej zmiany: 18 czerwca, 2024 10:02:55